Informacje o fundacji

Drukuj

 

Z potrzeby wsparcia przyszłego rozwoju Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, w zamiarze utrwalenia jego wizerunku, aby mógł dalej  w swej świetności istnieć, służyć nauce w zakresie ochrony zdrowia ludności powstała inicjatywa utworzenia przy NIZP-PZH Fundacji.

Głównymi celami Fundacji będzie wspieranie rozwoju i promocji nauki, ochrony zdrowia oraz opieki nad zabytkami, m. in. poprzez:
   1) wspieranie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny we wszelkich jego poczynaniach, a w szczególności:
   2) wspieranie rozwoju nauki i nowoczesnych technologii,
   3) upowszechnianie osiągnięć nauki, zwłaszcza dokonanych w NIZP-PZH,
   4) wspieranie działań w zakresie ochrony zdrowia, w szczególności działań podejmowanych przez NIZP-PZH na rzecz zdrowia publicznego,
   5) wspieranie NIZP-PZH poprzez objęcie opieką jego zabytkowej siedziby, umacnianie jego tradycji i promowanie w świecie.

 

Ponadto do zakresu zadań statutowych będzie należała działalności na rzecz organizacji, których celami statutowymi jest: działalność naukowa, naukowo-techniczna, ochrony zdrowia oraz opieka nad zabytkami.

 

Fundacja będzie również narzędziem służącym promocji potencjału naukowego NIZP-PZH wśród podmiotów zaangażowanych i zainteresowanych przedsięwzięciami zgodnymi  z założeniami Fundacji.

 

Fundacja będzie prowadziła działalność społecznie użyteczną w sferze zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rzecz ogółu społeczności jako działalność pożytku publicznego. Działalność ta będzie wyłączną statutową działalnością Fundacji. Działalność statutowa Fundacji będzie prowadzona jako działalność nieodpłatna w rozumieniu przepisów ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

 

Fundacja będzie mogła również prowadzić działalność gospodarczą, ale tylko w rozmiarach służących realizacji celów statutowych. Cały dochód z działalności gospodarczej będzie przeznaczany na realizacje celów statutowych.

Odwiedzający

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Fundacja "HIGIEJA". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2012. Fundacja "HIGIEJA" higieja@higieja.org
Joomla template by TG
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!