Jak możesz pomóc?

Drukuj

 

Nasza Fundacja jest narzędziem służącym promocji potencjału naukowego, w tym potencjału Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, ” mieszczącego się w zabytkowym zespole budynków wzniesionych w latach 1920-1925 według projektu architekta Czesława Przybylskiego, wśród podmiotów zaangażowanych i zainteresowanych przedsięwzięciami zgodnymi z założeniami Fundacji „HIGIEJA”.

I tutaj pojawia się nasz apel. Pragniemy aby budowanie autorytetu i doświadczenia naszej Fundacji stało się również Państwa udziałem. Możemy wspólnie wziąć udział w umacnianiu pozycji nauki w obecnym świecie, w obszarze tak ważnym dla nas wszystkich, jakim jest zdrowie publiczne.

Będziemy też mogli dumnie wszystkim opowiadać, że Państwa pomoc przyczyniła się do rozwoju polskiej nauki. To wzbogaca nie tylko nasze otoczenie, ale i naszą narodową kulturę i spuściznę.

Zwracamy się do Państwa z apelem o przyłączenie się do naszych działań, poprzez finansowe lub rzeczowe wsparcie naszej Fundacji „HIGIEJA” w jej działalności statutowej. Wspólnie możemy ocalić od zapomnienia spuściznę naszych pokoleń, zarówno kulturową jak i naukową. Każde wsparcie finansowe, przekazane na rzecz naszej Fundacji, z jednej strony będzie wkładem, jaki wnoszą Państwo w godne reprezentowanie polskiej nauki przez kolejne lata, z drugiej zaś strony pozwoli naszej Fundacji na prężne działania w obszarach wymienionych w naszym Statucie.

Dziękujemy za zainteresowanie naszą inicjatywą.

Zarząd Fundacji


W jaki sposób można pomóc?

Fundacja „HIGIEJA” w Warszawie prowadzi działalność społecznie użyteczną w sferze zadań publicznych, o której mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Jest to warunek wystarczający, aby móc skorzystać z dobrodziejstwa przepisów ustaw podatkowych związanych z odliczeniem darowizn na rzecz naszej Fundacji.


Możliwe odliczenia:

Dla przedsiębiorstw:

Ustawa z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, z późn. zm.) - art. 18 ust.1 pkt 1 - można odliczyć 10% dochodu

Dla osób prywatnych:

Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym osób fizycznych (Dz. U z 2012 r. nr 0, poz. 361) - art. 26 ust. 1 pkt 9 - można odliczyć 6% dochodu


Fundacja „HIGIEJA”

ul. Chocimska 24; 00-791 Warszawa

www.higieja.org e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konto: PL 16 12406410 1111 0010 6066 6849: Bank PeKaO SA.

NIP: 5213637238 Regon: 146251393 KRS 0000428925 w Sądzie Rejonowym dla M. ST. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Odwiedzający

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Fundacja "HIGIEJA". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2012. Fundacja "HIGIEJA" higieja@higieja.org
Joomla template by TG
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!