Cel konferencji

Drukuj

konferencja maly

 

Konferencja jest pierwszą, realizowaną w ramach Programu Higiena i Bezpieczeństwo, z cyklu „Prawo i Zdrowie”. Skierowana jest w szczególności do lekarzy medycyny estetycznej, kosmetologów, trychologów, podologów, tatuażystów, fryzjerów, właścicieli oraz managerów gabinetów kosmetycznych, salonów fryzjerskich, w celu szerzenia wiedzy na temat przeciwdziałania zakażeniom, a także sytuacjom, w których może do niego dochodzić, szerzenia użytecznej wiedzy prawniczej oraz propagowania i pomocy przy wdrażaniu odpowiednich procedur zapobiegających zakażeniom.

 

W salonach kosmetycznych, fryzjerskich, w salonach tatuażu każdy zabieg, podczas którego mogło dojść do skaleczenia, jest potencjalnym źródłem zakażenia wirusami krwiopochodnymi (np. HBV, HCV, HIV), bakteriami(np. gronkowce) oraz wszelkimi grzybicami skóry (np. drożdżaki, łupież). Mikroorganizmy mogą być przenoszone za pośrednictwem niemytych rąk, niezdezynfekowanego lub niewysterylizowanego sprzętu i narzędzi. Podczas konferencji omówione zostaną zagadnienia dotyczące m. in. dezynfekcji, sterylizacji oraz utrzymania higieny w zakładach kosmetycznych, fryzjerskich, studiach tatuażu i gabinetach odnowy biologicznej. Pracownicy naukowi Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, współpracującego na bieżąco z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz ze Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi, zobrazują uczestnikom w przystępny sposób, jak wielka jest skala zagrożenia i jakie metody należy stosować w celu wyeliminowania zagrożenia.

 

Aspekty prawne omówione w zarysie przybliżą zasady odpowiedzialności związanej wykonywaniem zawodu oraz prowadzeniem działalności polegającej na udzielaniu usług z zakresu medycyny estetycznej, usług kosmetycznych, fryzjerskich. Przybliżone zostaną procedury odpowiadające wymaganiom sanitarnym, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej, również pod kątem możliwości zakażenia różnymi patogenami (wirusowymi, bakteryjnymi, grzybiczymi) w zderzeniu z reżimem sanitarnym.

Żywimy nadzieję, że prezentowana inicjatywa spotka się z Państwa zainteresowaniem oraz pozwoli nawiązać relacje owocujące wspólnymi, długofalowymi projektami biznesowymi i edukacyjnymi, w różnych obszarach aktywności w szczególności promujących Higienę i Bezpieczeństwo a tym samym ochronę zdrowia ludności.
Informujemy, że podczas Konferencji nastąpi losowanie wizytówek z nagrodami.

 

Serdecznie zapraszamy

Odwiedzający

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Fundacja "HIGIEJA". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2012. Fundacja "HIGIEJA" higieja@higieja.org
Joomla template by TG
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!