Cel konferencji

Drukuj

Epidemia gorączki Ebola (EVD) w krajach Afryki Zachodniej, będąca obecnie jednym z największych wyzwań dla Światowej Organizacji Zdrowia oraz narastające obawy społeczeństwa i środowisk medycznych o możliwość zawleczenia wirusa do Polski, powodowane doniesieniami prasowymi o przypadkach zakażeń wśród personelu medycznego (Hiszpania) czy informacjami o sporadycznych zawleczeniach EVD do USA, skłoniły Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny oraz Fundację „HIGIEJA” do zorganizowania dwudniowej konferencji poświęconej obecnej sytuacji epidemiologicznej EVD w Afryce Zachodniej oraz prezentacji szerokiej gamy działań przygotowawczych podjętych w Polsce na wypadek ewentualnego zawleczenia EVD. Ponadto organizując tą konferencję Instytut i Fundacja Higieja pragną zwrócić uwagę społeczeństwa i środowisk medycznych na inne niż EVD ważne problemy zdrowia publicznego.

Pierwszy dzień Konferencji poświęcony będzie wyzwaniom dla zdrowia publicznego w Polsce oraz problematyce wirusowej gorączki Ebola w Afryce Zachodniej oraz działaniom przygotowawczym w Polsce, w tym wciąż aktualizowanym procedurom postępowania na wypadek podejrzenia EVD. W trakcie wykładów, prelegenci dokonają omówienia aktualnych wytycznych wraz z ich interpretacją.

W drugim dniu, uczestnicy Konferencji będą mogli zapoznać się z dotychczasowym doświadczeniami NIZP-PZH w zakresie diagnostyki EVD oraz z problematyką nowych i niedocenianych chorób zakaźnych, aktualnych zagrożeń ze strony bakterii wielolekoopornych w Polsce ale też z wybranymi metodami dezynfekcji oraz zasadami doboru i stosowania środków ochrony osobistej przydatnych w praktyce laboratoryjnej i szpitalnej.

Odwiedzający

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2018 Fundacja "HIGIEJA". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2012. Fundacja "HIGIEJA" higieja@higieja.org
Joomla template by TG
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!