Aktualności

Fundacja „HIGIEJA” otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego

Drukuj
Utworzono: czwartek, 21, styczeń 2016

Szanowni Państwo,

Z radością informujemy , że działająca od ponad dwóch lat pod auspicjami Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego –PZH Fundacja „HIGIEJA” (KRS: 0000428925; NIP: 521-363-72-78) otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to, że każdy kto zechce, będzie mógł przekazać 1% podatku na jej rzecz.

Fundacja „HIGIEJA” realizuje zadania statutowe w obszarze ochrony i promocji zdrowia poprzez finansowe i rzeczowe wspieranie inicjatyw kształtujących postawy nakierowane na zdrowie oraz promocję zachowań prozdrowotnych.

Szczególnie bliskie nam jest podejmowanie działań na rzecz wspierania Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w rozwijaniu i promowaniu nauki, poprzez dofinansowywanie projektów realizowanych w Instytucie, szkoleń i wykładów dla pracowników naukowych oraz organizację konferencji i seminariów naukowych. Chlubna, zabytkowa siedziba Instytutu również wymaga remontu i napraw, dlatego staramy się również organizować wsparcie na jej odnowienie.

Zachęcamy Wszystkich Państwa do współuczestniczenia w działaniach Fundacji. Fundacja "HIGIEJA" pragnie aby budowanie autorytetu i doświadczenia Instytutu stały się również Państwa udziałem. Każde wsparcie finansowe, przekazane na cele statutowe Fundacji, z jednej strony będzie wkładem, jaki wnoszą Państwo w szeroko rozumianą ochronę i promocję zdrowia, z drugiej zaś strony pozwoli Instytutowi na godne reprezentowanie polskiej nauki przez kolejne 100 lat.

Dlatego serdecznie prosimy o przekazanie 1%, który możemy odpisać od podatku. To takie proste – wystarczy wskazać w części PIT stanowiącej wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku, numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (numer KRS) naszej Fundacji.

opp fundacja druk

Szczegółowe informacje dotyczące realizowanych do tej pory projektów oraz działalności Fundacji „HIGIEJA” znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.higieja.org .

Zarząd Fundacji „HIGIEJA”

Odwiedzający

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Fundacja "HIGIEJA". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2012. Fundacja "HIGIEJA" higieja@higieja.org
Joomla template by TG
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!