Aktualności

FUNDACJA THINK-THANK "INNOWACJE DLA ZDROWIA"

W dniu 4 września 2017 r. z inicjatywy prof. Maciej Banacha, dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, przedstawiciele 6 czołowych ośrdków naukowo-badawczych działających w systemie ochrony zdrowia:
1) Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi,
2) Instytutu Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka,
3) Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego,
4) Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH,
5) Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Curie-Skłodowskiej
6) I
stytutu Medycyny Wsi im. W. Chodźki,
powołali Fundację Think-Tank "Innowacje dla Zdrowia".

Zakres działania ośrodków naukowo-badawczych wchodzących w skałd Rady Fundatorów obejmuje wszystkie specjalności medyczne od zdrowia publicznego, kardiologii, onkologii, ginekologii czy pediatrii. Natomiast w skład Rady Programowej wchodzą menedżerowie, przedsiębiorcy reprezentujący największe firmy medyczne, farmaceutyczne, wydawnictwa i kancelarie prawne działające na polskim rynku ochrony zdrowia.

Fundacja Think-Thank „Innowacje dla zdrowia” ma m.in. działać na rzecz poprawy funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej, wspierać rozwój i innowację w naukach medycznych i okołomedycznych, promować nowe kierunki rozwoju medycyny, diagnostyki, lecznictwa oraz promocji zdrowia.

Wśród celów Fundacji możana wymienić m.in. działania na rzecz poprawy funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej, opracowywanie propozycji rozwiązań, standardów i modeli jej funkcjonowania, wspieranie rozwoju i innowacji w naukach medycznych i okołomedycznych, promowanie nowych kierunków rozwoju medycyny, diagnostyki, lecznictwa i promocji zdrowia, a także pomoc w transferze wiedzy do przemysłu.

Pierwszym dużym przedsięwzięciem, które planuje think-tank, ma być I Ogólnopolski Kongres "Innowacje dla Zdrowia", który odbędzie się na początku przyszłego roku.

21273468 119079312147379 7641626828952864812 o

Spot kampanii "HCV Jestem świadom" - ponownie na antenie TVP

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dzięki staraniom Fundacji "HIGIEJA" oraz życzliwości i pozytywnej opinii Komisji ds. Kampanii Społecznych TVP spot Kampanii społecznej "HCV Jestem świadom" także i w tym roku zostanie wyemitowany na wybranych antenach Telewizji Polskiej S.A. Emisja spotu już niebawem!

Ważnym elementem działań profilaktycznych jest dostarczenie społeczeństwu informacji pozwalających zidentyfikować i zrozumieć problem zdrowotny, jego przyczyny i możliwości zapobiegania, zwłaszcza te realnie dostępne dla obywateli. Działa podejmowane w ramach kampanii społecznej "HCV Jestem świadom" skupiały się m. in. na działaniach mających na celu uświadomienie społeczeństwa na temat: problemu zakażeń HCV, możliwości diagnostyki i leczenia, dróg szerzenia się wirusa oraz działań ograniczających ryzyko zakażenia.

Zapraszamy do odwiedzenia strony kampanii www.jestemswiadom.org, gdzie znaleźć można więcej informacji na temat działań podejmowanych w ramach kampanii społecznej „HCV Jestem świadom”, mających na celu uświadomienie społeczeństwa na temat: problemu zakażeń HCV, możliwości diagnostyki i leczenia, dróg szerzenia się wirusa oraz działań ograniczających ryzyko zakażenia.

Fundacja "HIGIEJA" partnerem akcji "Zaszczep się wiedzą"

Fundacja "HIGIEJA" dołączyła do grona instytucji partnerskich, które wspierają i włączyły się już w akcję „Zaszczep się wiedzą” uświadamiania społeczeństwa w zakresie szczepień ochronnych.

Zaszczep się wiedzą

Chcesz wiedzieć więcej o alkcji? Wejdź na stronę www.zaszczepsiewiedza.pl

 

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dziennikarzy „Fakty są niepodważalne… po prostu się szczepmy”

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów kampanii „Zaszczep się wiedzą” i Fundacji „HIGIEJA” serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dziennikarzy organizowane we współpracy
z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego-Państwowym Zakładem Higieny. Warsztaty będą okazją do poszukania odpowiedzi na pytania dotyczące szczepień i ich bezpieczeństwa  oraz okazją do rozmowy z ekspertami na co dzień zajmującymi się szczepieniami.

Czytaj więcej: Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dziennikarzy „Fakty są niepodważalne… po prostu...

Ogólnopolska kampania społeczna promocji szczepień ochronnych wśród dzieci

Fundacja „HIGIEJA” zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie ogólnopolskiej kampanii społecznej promocji szczepień ochronnych wśród dzieci, mającej na celu podniesienie poziomu wiedzy na temat szczepień ochronnych i wykształcenie odpowiednich postaw i zachowań zdrowotnych.

W dobie szerzącej się fali ruchów antyszczepionkowych każda próba podnoszenia świadomości społecznej i aktywności promującej szczepienia profilaktyczne wśród najmłodszych jest bardzo pożądana. Forma nacisku niejednokrotnie przynosi odwrotny skutek od zamierzonego, ponieważ budzi naturalny odruch buntu i niechęci, dlatego tak ważny jest sposób przekazywania informacji na temat szczepień.

Akcja polega na wydaniu ilustrowanej, kolorowej książeczki, atrakcyjnej dla najmłodszych, zawierającej tematyczne wierszyki - rymowane historyjki z puentą – morałem. Każda historyjka-wierszyk ma swoich bohaterów i traktuje o innej chorobie. Rymowanki adresowane są do dzieci w wieku przedszkolnym, ale przede wszystkim do ich rodziców, których „lektura” powinna skłonić do bliższego zapoznania się z potencjalnymi chorobami zagrażającymi zdrowiu ich dzieci i uzmysłowi sensowność szczepień. Założeniem tej niekonwencjonalnej formy propagowania wiedzy jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców wykorzystując m. in. tradycyjne media masowe oraz poprzez bezpłatne dystrybuowanie książeczki w szczególności w poradniach pediatrycznych, szkołach rodzenia, przedszkolach, itp.

W związku z powyższym, zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o czynny udział w akcji i jej finansowe wsparcie poprzez dokonywanie wpłat na numer konta Fundacji:

16 12406410 1111 0010 6066 6849: Bank PeKaO SA.

z dopiskiem: „Promocja szczepień ochronnych

Każda nawet drobna wpłata będzie dla nas dodatkowym motywatorem do działania.

Akcję można również wesprzeć poprzez przekazanie 1% podatku na omawiany cel.

Numer KRS: 0000428925

Cel szczegółowy: „Promocja szczepień ochronnych”.

Dzięki Państwa pomocy i życzliwości moglibyśmy dotrzeć z przekazem do wielu Polaków w celu podniesienia ich świadomości społecznej w zakresie szczepień ochronnych. Przekazana wiedza może uratować ich zdrowie, a nawet niekiedy życie. To sprawa bezpieczeństwa, zdrowia i życia nas wszystkich.

                                                                   Z wyrazami szacunku

                                                             Zarząd Fundacji „HIGIEJA”

Odwiedzający

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2018 Fundacja "HIGIEJA". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2012. Fundacja "HIGIEJA" higieja@higieja.org
Joomla template by TG
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!